Decyzje podjęte podczas 3-iego międzynarodowego spokania, które odbyło w Portugalii:
1.1 Wskazano nowe daty organizacji spotkań międzynarodowych, w zależności od aktualnego kontekstu Covid-19, a mianowicie:
1.1.1 Globodev Turcja (Ankara): 13-20 marca 2022 r.
1.1.2 VPG Litwa (Wilno): 20-27 czerwca 2022
1.1.3 UTW Poland (Bialistok): 14 -21 sierpień 2022
1.2 Zostanie wykonany fotoalbum zawierający szlaki dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego parterstwa CHEST, zgodnie z propozycjami przedstawionymi przez Hakki Bilgen (Globodev). Będzie to książka do publikacji, zawierająca artykuły o szlakach ilustrowane zdjęciami wykonanymi przez uczestników spotkań międzynarodowych podczas zwiedzania tych szlaków. Zdjęcia te powinny być zgłoszone do foto konkursu projektu CHEST. ,Zdjęcia te powinny być przesyłane na 2 strony projektu czyli na stronę UTW i na główną stronę projektu, prowadzoną przez partnera litewskiego (VGP) (egle.stankeviciene@gmail.com. Globodev z Turcji zapewnia projekt i redakcję, a UTW Polska odpowiada za publikację (wydruk) fotoalbumu (wszystkie zdjęcia z konkursu trafią do fotoalbumu).
1.2.1 Do przesyłanych zdjęć należy dołączyć oznaczenie odpowiedniego szlaku, którego dane zdjęcie dotyczy i jego opis.
1.3 Partnerzy muszą pisać artykuły o szlakach w formacie .pdf (każdy partner tworzyć swoje własne artykuły o szlakach) i przesyłać je na adres VGP egle.stankeviciene@gmail.com oraz na stronę UTW Polska. Będą one umieszczane na tych stronach a więc będą ogolnodostępne. Partner polski ustanowi ostateczną listę opraowywanych szlaków.
1.4 W dalszym ciągu będą tworzone gazetki ChestGazette. ChestGazette tworzona jest jako almanach. Globodev zbudował plik .pdf, który funkcjonuje jako repozytorium, Wszyscy przesyłają te ChestGazetki do Globdev, który dokonuje głównej redakcji tego almanachu i przesyła poszczególne gazetki na 2 strony internetowe projektu. ChestGazette nie zostanie wydrukowana ze względu na brak finansowania, Natomiast każdy partner może ją wydrukować na własny koszt
1.5 Partner polski wydrukuje książkę w języku polskim, tworzoną przez polskich uczestników projektu pt. "Dziedzictwo kulturowe i przyrodnicze dziedzictwem i skarbem Europy" gdyż w umowie są środki na drukowanie.
1.6. Dodatkowo partner polski wydrukuje wszystkie artykuły o dziedzictwie kulturowym i przyrodniczym, opracowane przez całe partnerstwo w formie skoroszytu.
1.6 Konkurs fotograficzny: termin nadsyłania zdjęć następuje po każdym spotkaniu międzynarodowym. Jeśli chodzi o spotkanie w Rio Maior (Portugalia), zdjęcia należy przesłać wraz z opisami do 31 grudnia 2021 r. Przesłanie należy dokonać na adres VGP egle.stankeviciene@gmail.com i do Jadwigi Barcewicz, która prowadzi stronę polską, w celu umieszczenia ich na stronach internetowych projektu. .
1.6.1 Opisy na zdjęciach muszą być zgodne z formatem określonym w regulaminie konkursu, z którym można zapoznać się na stronie http://www.chestproject.eu .
1.7 Partner litewski opracuje bazę internetową dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego partnerstwa CHEST na bazie opracowywanych przez wszystkich partnerów artykułów, ChestGazette i tworzonych zdjęć.
Danuta Sajur