22 stycznia 2025
Środa, 22 dzień roku

Imienieny obchodzą:
Anastazy, Wincenty, Wiktor
Realizowane projekty Strona główna / Realizowane projekty / Międzynarodowe / KCA "Wiedza to Szansa na Akceptację" / Międzynarodowe spotkanie partnerów projektu online 



 

Międzynarodowe spotkanie partnerów projektu KCA

 

online 6 lipiec 2020


Proponuję następujące tematy na międzynarodowym spotkaniu On-line projektu KCA, zorganizowanym w dniu 06.07.2020r.


I. Nasze publikacje.

1. Tematy polskiej publikacji - lista artykułów w książce utworzonej w języku polskim (informacje dla partnerów) - patrz załącznik.

2. Proponowane publikacje w języku angielskim (TR i IT) jako materiały edukacyjne. Decyzja, czy każdy partner tworzy wydanie osobno, czy też będzie jedno badanie. TR opracowało już jedną publikację.

3. Tematy wystąpień na konferencji w Białymstoku - propozycja (patrz załącznik).

4. Opracowanie końcowych wniosków projektowych na konferencję w Białymstoku.

5. Hakki zaproponował opracowanie programu szkoleniowego podczas spotkania w Ankarze. Czy jest już wersja tego programu? 

II. Nasze międzynarodowe spotkania (kiedy)

1. Spotkanie we Włoszech (kiedy, jak to będzie wyglądać, co powinniśmy przygotować)

2. Spotkanie w Białymstoku. 

III. Strony internetowe projektów

 IV. Czy zmieniamy umowę finansową z polską NA z powodu zmiany terminów spotkań?

Opracowała  Danuta Sajur 
 

Link do filmu za pośrednictwem platformy „WeTransfer”.

https://drive.google.com/drive/folders/1FB4wgcIzsctZFTAk_gZNk8kSBKxyN9kP?usp=sharing 




Protokół z międzynarodowego spotkania projektu KCA

zorganizowanego w trybie on-line w dniu 6.07.2020

 

W dniu 06.07.2020 odbyło się międzynarodowe spotkanie koordynatorów projektu KCA zorganizowane w trybie on-line. Gospodarzami spotkania była Gilda Esposito z włoskiej organizacji MoCa Future Designers.

W spotkaniu wzięli udział:

1. Ze strony koordynatora projektu: Danuta Sajur, Maria Szulga, Helena Łukaszewicz

2. Od włoskiego partnera: Gilda Esposito

3. Od partnera tureckiego: Hakki Bilgen i Ümit Yusuf Ertürk.

Podczas tego spotkania omówione zostały następujące tematy:

 I. Publikacje do opracowania:

1. Polski partner przygotowuje książkę w języku polskim, która będzie zawierać artykuły na tematy które były prezentowane podczas seminariów w UTW Białystok.  UTW przesłało partnerom spis treści tej książki do zapoznania się.

2. Omówiliśmy prace, które zostaną opublikowane w języku angielskim (TR i IT), i które będą traktowane jako materiały edukacyjne.  Zdecydowano, że partner turecki opracuje e-book, a partner włoski opracuje program kursu szkoleniowego z tematem dotyczącym uchodźców, który będzie można wykorzystać w programach szkoleniowych Erasmus+. We wszystkich pracach będziemy wzajemnie wykorzystywać informacje i materiały uzyskane przez każdego partnera.

Powyższe publikacje zostaną przygotowane i przedstawione partnerom do 15 września. Ostateczny wydruk tych publikacji wykonamy do 15 listopada 2020 r.

II. Wykłady i przemówienia na Konferencji.

Partnerzy postanowili, że każdy z nich przygotuje wykład i przemówienie na międzynarodową Konferencję w Białymstoku, która  zostanie zorganizowana w ramach projektu. Partnerzy przeanalizują zaproponowane tematy konferencji.

Zdecydowano, że ostateczne wnioski projektu związane z tematyką projektu zostaną uzgodnione wspólnie przez wszystkich partnerów.

III. Międzynarodowe spotkania projektowe, które wciąż musimy zorganizować.

Omówiono kwestie związane z organizacją spotkań międzynarodowych, ponieważ spotkanie zaplanowane na maj  2020 r. nie mogło się odbyć z powodu pandemii Covid-19. W terminie niniejszego spotkania sytuacja partnerów jest nadal trudna. Polscy i włoscy partnerzy potwierdzili, że są gotowi do zorganizowania takiego spotkania.

Jednak włoski partner zaproponował zmniejszenie liczby mobilności i liczby dni spotkania oraz czasu trwania tego spotkania. Ponadto zostaliśmy poinformowani, że we Włoszech takie spotkania powinny być organizowane w plenerze. Polski partner nie zgadza się na to rozwiązanie, ponieważ jest ono niezgodne z umową finansową zawartą z NA, a ograniczenia pandemiczne obecnie obowiązujące we Włoszech będą się zmienić wraz ze zmianą sytuacji chorobowych. Po za tym jest jeszcze możliwość zorganizowania takiego spotkania w sposób hybrydowy. To znaczy w części metodą on-line a w części w sposób tradycyjny.

Turecki partner poinformował, że pracownicy rządowi w Turcji nadal nie mają pozwolenia na wyjazd za granicę. Ale także Turcy nie mają jeszcze pozwolenia na wjazd do UE. Dlatego wszystkie decyzje w tej sprawie muszą zostać przełożone na późniejsze miesiące i będą zależeć od decyzji rządowych dotyczących podróży zagranicznych i ogólnie pandemii. Z uwagi na fakt terminu zakończenia projektu (wrzesień 2020 r.), konieczna będzie zmiana umowy finansowej. Koordynator projektu podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie w sierpniu 2020 r..

 IV. Gilda Esposito przedstawiła obecną sytuację pandemiczną we Włoszech

Na tym spotkanie zakończono.

Opracowała: Danuta Sajur 


 
 
© 2011 Uniwersytet Trzeciego Wieku w Białymstoku
Ten projekt został zrealizowany przy wsparciu finansowym Komisji Europejskiej. Projekt lub publikacja odzwierciedlają jedynie stanowisko ich autora i Komisja Europejska nie ponosi odpowiedzialności za umieszczoną w nich zawartość merytoryczną.